Najczęściej zadawane pytania

Pytania ogólne

Centrum Medyczne Endo-Med znajduje się w ścisłym centrum Wrocławia na pl. Solidarności 1/3/5 (były plac Czerwony). Budynek stoi tuż nieopodal pl. Jana Pawła II.

Do Centrum Medycznego Endo-Med można dotrzeć zarówno samochodem, rowerem, jak i komunikacją miejską. Endo-Med znajduje się w pobliżu pl. Jana Pawła II, który jest znakomitym węzłem komunikacyjnym. Przed budynkiem znajduję się płatny parking do Państwa dyspozycji. Za nim stoi przystanek tramwajowy, na którym zatrzymują się tramwaje linii 10, 33 i 3. W razię wątpliowości trasę można sprawdzić na jakdojade.pl

Tak, naprzeciwko centrum medycznego znajduję się duży płatny parking. Jest to parking publiczny w samym centrum miasta, przez co nie gwarantujemy wolnych miejsc.

Oczywiście! Serdecznie zachęcamy do płatności kartą w naszym Centrum Medycznym!

Centrum Medyczne Endo-Med jest czynne:

poniedziałek - piątek w godzinach 9-19

soboty 9-14

Serdecznie zapraszamy!

Pytania o RTG

Tak, rezerwacja jest obowiązkowa. 

Aktualnie umawiamy Pacjentów na konkretną godzinę. Dzięki temu mamy pewność, że każdy Pacjent będzie obsłużony w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy do rejestracji pod numerem telefonu +48 71 7158088.

Tak, skierowanie na zdjęcie RTG jest wymagane w przypadku wszystkich zdjęć, poza zdjęciami wewnątrzustnymi.

Następnego dnia w godzinach 9-19 (od poniedziałku do piątku) oraz w godzinach 9-14 w soboty.

Całość w raz z rejestracją,  zajmie średnio około 30 min. Czas zależny jest od ilość osób w centrum oraz ich możliwych spóźnień.

Tak, w celu uzyskania dokładniejszych informacji zapraszamy do cennika.

Pytania o kolonoskopię i gastroskopię

Kolonoskopia jest badaniem, które przez Pacjentów jest określane mianem nieprzyjemnego. Niemniej jednak przez doświadczenie oraz indywidualne podejście do Pacjenta naszych specjalistów, skargi na bolesność badania zdarzają się bardzo rzadko. Należy pamiętać, że badanie wykonuje się w znieczuleniu miejscowym co jeszcze bardziej obniża prawdopodobieństwo negatywnych doznań.

Gastroskopia nie jest bolesna. Pacjenci określają ją czasem jako badanie nieprzyjemne, podczas którego są momenty odruchów wymiotnych. Nie należy się jednak zrażać, gdyż na gastroskop jest podawany lek znieczulający, a badanie wykonywane jest w tempie dopasowanym do Pacjenta i jego komfort.

Przygotowanie do kolonoskopii rozpoczynamy już tydzień wcześniej - należy rozpocząć odpowiednią dietę oraz odstawić ewentualne leki wpływające na krzepliwość krwi (pod kontrolą lekarza prowadzącego). Zależnie od godziny badania, należy spożywać, w odpowiednich interwałach czasowych, preparat przeczyszczający (nasi lekarze rekomendują Fortrans). Więcej informacji odnośnie przygotowania do kolonoskopii znajdą Państwo tutaj.

W niektórych przypadkach przygotowania do gastroskopii należy rozpocząć nawet 14 dni przed planowanym badaniem, odstawiając (pod kontrolą lekarza prowadzącego) leki antyrefluksowe. Na 7 dni przed badaniem należy również odstawić ewentualne leki wpływające na krzepliwość krwi (również pod kontrolą lekarza prowadzącego). 6 godzin przed badaniem należy wstrzymać się od wszelkich posiłków i napojów - koniecznie trzeba zachować ścisły post. Więcej informacji odnośnie gastroskopii znajdziecie Państwo tutaj.

Tak, wykonujący kolonoskopię w naszym Centrum Medycznym koniecznie należy przyjść z osobą towarzysząca. Przed badaniem Pacjent otrzymuje tzw. "głupiego jasia", na którego każdy reaguje inaczej i dlatego ważna jest osoba, która zaopiekuje się badanym. Po badaniu nie wolno również prowadzić pojazdów mechanicznych. Osoba towarzysząca jest niezbędna przez cały pobyt Pacjenta w naszym ośrodku. Niestety, przychodząc na kolonoskopię bez osoby towarzyszącej, trzeba liczyć się z odmową wykonania badania.

Wycinki histopatologiczne są badane przez zewnętrzną firmę, więc niestety nie zawsze mamy wpływ na czas oczekiwania na wynik. Zazwyczaj takie otrzymujemy je po około 21 dniach. By odebrać wynik wycinka histopatologicznego, należy zgłosić się osobiście (bądź przekazać bliskiemu odpowiednie upoważnienie) wraz z opisem badania, które otrzymano od lekarza po wykonaniu badania. Po odbiór wyników zapraszamy w poniedziałki, wtorki, czwartki oraz piątki - każdorazowo wynik przed wydaniem jest konsultowany z lekarzem.

Przy kolonoskopii Pacjent otrzymuje znieczulenie w zastrzyku oraz wyciszającą tabletkę.

Tak, do rejestracji wymagany jest numer skierowania. Zapraszamy również do zapoznania się z badaniami przesiewowymi, które będą dostępne w niedalekiej przyszłości. 

Tak, do rejestracji wymagany jest numer skierowania.

Tak, należy przynieść ze sobą skierowanie. 

Pytania o wizyty lekarskie

W ramach NFZ realizujemy jedynie wizyty z poradni proktologicznej.

Jeśli nie udało Ci się znaleźć na tej stronie odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, zapraszamy do kontaktu z nami. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko i tak precyzyjnie, jak tylko będzie to możliwe!

Zadzwoń do nas:

+48 71 715 80 88

Nasi Partnerzy

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram