Nasze Usługi

Poradnie Specjalistyczne
Porada specjalistyczna to spotkanie z lekarzem, specjalizującym się w danej dziedzinie medycyny. Lekarz nie tylko bada swojego Pacjenta, ale również rozwiewa wątpliwości związane z dolegliwościami czy leczeniem. Jest to czas na omówienie wyników dotychczas wykonanych badań i testów oraz uwzględnienie niesionej przez nie informacji o stanie zdrowia, w leczeniu. W naszym centrum macie Państwo możliwość konsultacji z lekarzami o wieloletnim doświadczeniu w dziedzinach: 
- chirurgii ogólnej 
- chirurgii onkologicznej 
- gastroenterologii 
- gastroenterologii dziecięcej 
- proktologii 

Serdecznie zapraszamy do rejestracji!
Pracownia Endoskopowa

Nasza placówka od ponad 18 lat zajmuje się przeprowadzaniem badań endoskopowych (kolonoskopii i gastroskopii). Nowoczesny sprzęt i profesjonalny zespół to nasze największe atuty, dzięki którym przez ponad 10 lat braliśmy udział w „Narodowym programie wczesnego wykrywania raka jelita grubego” nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

Serdecznie zachęcamy do wyboru Centrum Medycznego Endo-Med, jako miejsca, w którym wykonają Państwo badania endoskopowe, zarówno w ramach NFZ, jak również komercyjnie.

Pracownie RTG
Kompleksowe i nowoczesne leczenie stomatologiczne nie może odbyć się bez diagnostyki radiologicznej. W Centrum Medycznym Endo-Med wykorzystujemy najnowszą technologię, która pozwala lekarzowi na postawienie trafnej diagnozy i jest gwarancją prawidłowego leczenia. Skąd to wiemy?. Nasz ośrodek zajmuje się wykonywaniem zdjęć stomatologicznych od 1992 roku. Dzięki wysokiej jakości, utrzymujemy się na rynku od 30 lat. 
Nasze usługi: 
Punktowe zdjęcie zęba: Nie wymaga skierowania. Jest to najczęściej wykonywane zdjęcie w stomatologii. Wykorzystuje się je głównie w diagnostyce i leczeniu próchnicy oraz przed leczeniem endodontycznym (kanałowym). 
Panoramiczne: Jest to zdjęcie pozwalające na ocenę wszystkich zębów. Zakres obrazowania jest znacznie większy, niż w przypadku zdjęcia wewnątrzustnego. Obejmuję szczękę, żuchwę, stawy skroniowo-żuchwowe i zatoki szczękowe. Wykonywane jest przed leczeniem chirurgicznym, implantologicznym i ortodontycznym. 
Cefalometryczne: Jest to zdjęcie wykonywane w pozycji bocznej, z profilu. Zdjęcie obrazuje struktury kostne i tkanki miękkie. Wykorzystywane głównie przez ortodontów i chirurgów celem diagnostyki wad zgryzu. 
Tomograficzne (CBCT): Jest to najbardziej precyzyjna i szczegółowa metoda obrazowaniaradiologicznego. Pozwala na sprawdzenie stanu kości szczęki i żuchwy, stawów skroniowo- żuchwowych, zatok i wszystkich zębów. Wykorzystywana głównie w endodoncji (leczeniukanałowym), przed leczeniem chirurgicznym oraz implantologicznym. Stanowi standard w nowoczesnej stomatologii. 
Jedynym zdjęciem niewymagającym skierowania jest punktowe zdjęcie wewnątrzustne. Zdjęcie panoramiczne, cefalometryczne oraz tomograficzne wymagają skierowania od lekarza prowadzącego. 

W naszym Centrum Medycznym prowadzimy również rentgenodiagnostykę ogólnodiagnostyczną. Wykonanie zdjęcia polega na naświetlaniu wybranego rejonu ciała wiązką promieni, które przenikając przez różne tkanki w różnym stopniu, tworzą obraz padając na błonę rentgenowską. Błona rentgenowska to rodzaj kliszy czuły na promienie rentgenowskie, dzięki czemu uzyskany przy ekspozycji obraz może być utrwalony. 

Pierwsze techniki wykonywania zdjęć RTG były przełomem w medycynie. W wielu dziedzinach medycyny, mimo upływu lat i rozwoju innych technik, zdjęcia RTG wciąż są znaczącą procedurą, niosącą istotą wartość diagnostyczną. 

Centrum Medyczne Endo-Med jest jednym z najdłużej istniejących, w naszym mieście, ośrodkiem rentgenodiagnostyki. Działamy od 1992 roku, zdobywając zaufanie kolejnych pokoleń pacjentów. 

Nasz doświadczony zespół może wykonać dla Państwa m.in. następujące zdjęcia: 
- kręgosłupa szyjnego 
- stawu barkowego 
- porównawcze stawów skokowych 
- stawu biodrowego 
- celowane L5-S1 
- klatki piersiowej 
- żeber 
- zatok 
- oczodołów
Usługi Szpitalne

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług świadczonych w ramach oddziału chirurgii ogólnej. Nasz zespół chirurgiczny, pod kierownictwem doktora Jacka Langowskiego, może wykonać dla Państwa drobne zabiegi chirurgiczne w trybie chirurgii jednego dnia.

W celu kwalifikacji do leczenie chirurgicznego zapraszamy do konsultacji z dr Langowskim.


Nasi Partnerzy